Виховуємо толерантність: форми та методи роботи

6 августа 2012 • Книги • комментариев: 1

Виховуємо толерантність: форми та методи роботи

Напередодні нового навчального року виданий навчально-методичний посібник «Виховуємо толерантність: форми та методи роботи», розробка якого є одним із компонентів проекту молодіжного клубу „Співдружність” (м. Бердянськ) «Твої права - твоє багатство» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Головна мета проекту - підвищення рівня правової обізнаності молоді України, подолання стереотипів в молодіжному середовищі з метою створення більш толерантного суспільства шляхом організації освітніх, культурних та інформаційних заходів в період з червня по листопад 2012 р.

Посібник включає теоретичні та практичні матеріали з формування толерантних відносин у підростаючих поколінь. Запропоновані методичні матеріали базуються на інтерактивних методах роботи з молоддю та рекомендовані насамперед педагогам-психологам, вчителям історії та права, класним керівникам, організаторам виховної роботи у навчальних закладах, керівникам гуртків у позашкільних закладах, усім, хто цікавиться питаннями активного навчання та новітніми технологіями правової освіти. Посібник розповсюджується безкоштовно

Поняття «патріотизм», «громадянськість», «права людини», «толерантність»  набувають сьогодні особливого змісту і величезного значення. Старше покоління та й люди середнього віку добре пам’ятають, що ще років 15 - 20 тому ніде не чутно було слова «толерантність», його тоді майже не вживали. Хоча це слово досить старе і означало колись «терпіння». Сьогодні все інакше – це слово постійно на слуху, на вустах.

З кожним днем світ жорстокішає. Непоодинокими стають акти нетерпимості, насильства, тероризму, агресивного націоналізму, расизму, антисемітизму та дискримінації щодо національних, етнічних, релігійних і мовних меншин, біженців, робітників-мігрантів, іммігрантів та соціально найменш захищених груп у суспільстві. Почастішали також акти насильства та залякування щодо окремих осіб, які реалізують своє право на свободу думки і висловлювання переконань. Спостерігається зростання сепаратизму та екстремізму. Особливо це становить загрозу дитячому та молодіжному середовищу, оскільки в цьому віці психіка ще не зміцнилася, в дитини відсутній життєвий досвід. Не завжди діти можуть відрізнити, які моральні цінності їм нав’язують. Взаємна нетерпимість, злоба, агресивність все частіше притаманні дитячому та молодіжному середовищу. Значною мірою в цьому винні засоби масової інформації та соціальне оточення дітей та підлітків.

Цілеспрямована робота з виховання толерантності у підростаючого покоління велася завжди, бо толерантність - це найважливіша складова полікультурного виховання, що передбачає залучення до національних духовних цінностей, до загальнолюдських знань, до єднання культур, що формує світогляд вихованців. А повага молодої людини до людини іншої національності, повноцінне спілкування на прикладах рівноправності, надання необхідної допомоги, уважне ставлення до її потреб у вирішенні виникаючих проблем - ось одна з головних цінностей людського існування в гармонії зі світом природи і суспільства.

Кожен з нас робить у житті різні вчинки. В одних випадках він чинить правильно і проявляє свої кращі якості, але іноді буває і навпаки.

Виховуючи толерантність у молоді ми творимо добро.


Комментарии:

Вам нужно войти на сайт, чтобы написать отзыв.
Еще не регистрировались? Это быстро!


Кребель Юлия
отзывов: 0   оценок: 0   благодарностей: 0

 Как заказать эту книгу?

21 ноября 2013 в 22:25
Погода

Сегодня ночью в :00

S
°C
-1..1°C
0..0 м/с

Сейчас в ТВ эфире

Форма обратной связи

Замечания, пожелания, критика по работе сайта...

E-mail:
отправить